Blog

 

Dosud platí, že některé banky zvládnou při refinancování navýšit jistinu i bez dokládání příjmů. Pomáhá totiž, že klient dosud řádně splácel. Tomu však další doporučení ČNB příliš nepřeje. Podle něj bude muset banka v takovém případě znovu posoudit klientovu schopnost splácet úvěr, může potřebovat i nový odhad ceny nemovitosti, zkrátka bude se...

Nedávno jsem řešil prodej domu z poválečného období jednoho svého Váženého klienta. Při první schůzce v domě jsem doporučil nechat udělat technickou inspekci ještě před prodejem domu. inspekce sice není levnou záležitostí, ale vyplatí se hned z několika důvodů.

Při zprostředkování nájmů a zvláště při stanovování ceny nájmu často narážím na dotaz ohledně přenesení povinnosti platby příspěvku do fondu oprav z majitele na nájemce. V nájemních smlouvách musí být stanoveno nájemné a zálohy na služby samostatnými částkami. Hodně majitelů chce platbu fondu oprav zahrnout do záloh na služby. Je to správně?

Povedlo se Vám vybrat si a koupit byt (a vím, že to v této době musela být dřina), máte za sebou právní kolotoč spojený s převodem vlastnictví, povedlo se Vám přestěhovat většinu věcí (zbytek jste pravděpodobně vyházeli do kontajneru) a nyní myslíte že máte klid. Omyl ještě pár věcí zbývá. Níže se snažím popsat to důležité na co nezapomenout...

Rozhodli jste se koupit byt pro své bydlení, ale nevíte kde začít? Existuje několik rozhodnutí, které by jste měli udělat ještě než se pustíte do hledání na trhu. Pokud si položíte správné otázky můžete si ušetřit hodně času, starostí a peněz.