Babí léto 2020 a trh s nemovitostmi

08.09.2020

léto nám skončilo a prožíváme hezké babí léto. I přes zvláštní a nejistou dobu, se realitní trh nezastavuje a ceny prodaných bytů v Praze a okolí nemají tendence klesat. Poptávajících je méně to je pravda, ale stále jich je více než zajímavých nabídek. Osobně do konce roku nečekám zásadní změnu. Myslím si, že aby ceny v Praze a blízkém okolí razantně klesaly, muselo by dojít k jedné z následujících událostí. 

Musela by se skokově zvýšit produkce nových staveb. Což s přihlédnutím k tomu, že nový stavební zákon byl vrácen s množstvím chyb, není až tak moc pravděpodobné. Nebo dojít k masovému propouštění a tím by lidé s hypotékou byli nuceni prodávat. Doufejme, že to se nestane. Pokud tedy o prodeji uvažujete, je stále vhodná a příznivá doba.

U pronájmu je to podstatně složitější, ale díky blížícímu se semestru na vysokých školách je situace o poznání lepší, než tomu bylo před a během léta. Do služby jsem i u pronájmů zařadil (dle mého nyní absolutní nutnost) Virtuální prohlídky. To kdyby nás zase zavřeli, tak abychom mohli pronajímat dál :) Zde je odkaz na jak to vypadá.

Pokud uvažujete o pronájmu nebo prodeji, tak budu moc rád, když se na mne v případě potřeby obrátíte. Jsem tu stále pro vás.

Ladislav Jandáček

727832834