Blog

 

Kdekdo řekne že letáky jsou již pasé, neekologické a že je nikdo nečte. No s dalo by se s tím souhlasit ... tedy až na jeden malý detail..... že fungují.

Od 1. října začala platit nová pravidla České národní banky (ČNB), která opět výrazně regulují trh s hypotékami. Zhruba 20 procent lidí, kteří by ještě v srpnu na hypotéku "dosáhli", již u bank s původními požadavky nepochodí. Hlavním argumentem ČNB je zmírnění rizik na přehřátém realitním trhu.

V nájemní smlouvě nesmí být pro nájemce stanoveny zjevně nepřiměřené povinnosti a nesmí být zkracován na svých právech. Jako zakázaná a tedy neplatná ustanovení zákon výslovně označuje smluvní pokuty ukládané nájemci za nedodržení jeho povinností.

Ceny nemovitostí v poslední době zaznamenaly mnoho změn. Na vině je chystané zpřísnění podmínek poskytování hypotečních úvěrů. Jak se v situaci zorientovat bez nutnosti louskání složitých analýz, matoucích koeficientů či procent, vám jako profesionál v oboru napovím v tomto článku. Jak tedy nastalou situaci vnímá realitní makléř?

Aukce nemovitostí je skvělou příležitostí! RE/MAX prodal elektronickou aukcí již stovky nemovitostí. Mezi základní výhody prodeje nemovitosti formou elektronické aukce patří zejména flexibilita a vyšší dosažená prodejní cena. Jaké výhody tento systém přináší prodávajícímu?

Sezóna prodejů rekreačních nemovitostí začíná. Největší zájem kupujících každoročně přichází od dubna a kulminuje před příchodem léta. Průměrné ceny chalupy se od roku 2014 zvýšila o pětinu na více než milion korun za objekt.Přichází tedy ideální doba na vyklizení staré chalupy a přípravu na její prodej.