Blog

 

Od 1. října začala platit nová pravidla České národní banky (ČNB), která opět výrazně regulují trh s hypotékami. Zhruba 20 procent lidí, kteří by ještě v srpnu na hypotéku "dosáhli", již u bank s původními požadavky nepochodí. Hlavním argumentem ČNB je zmírnění rizik na přehřátém realitním trhu.

V nájemní smlouvě nesmí být pro nájemce stanoveny zjevně nepřiměřené povinnosti a nesmí být zkracován na svých právech. Jako zakázaná a tedy neplatná ustanovení zákon výslovně označuje smluvní pokuty ukládané nájemci za nedodržení jeho povinností.

Ceny nemovitostí v poslední době zaznamenaly mnoho změn. Na vině je chystané zpřísnění podmínek poskytování hypotečních úvěrů. Jak se v situaci zorientovat bez nutnosti louskání složitých analýz, matoucích koeficientů či procent, vám jako profesionál v oboru napovím v tomto článku. Jak tedy nastalou situaci vnímá realitní makléř?

Aukce nemovitostí je skvělou příležitostí! RE/MAX prodal elektronickou aukcí již stovky nemovitostí. Mezi základní výhody prodeje nemovitosti formou elektronické aukce patří zejména flexibilita a vyšší dosažená prodejní cena. Jaké výhody tento systém přináší prodávajícímu?

Sezóna prodejů rekreačních nemovitostí začíná. Největší zájem kupujících každoročně přichází od dubna a kulminuje před příchodem léta. Průměrné ceny chalupy se od roku 2014 zvýšila o pětinu na více než milion korun za objekt.Přichází tedy ideální doba na vyklizení staré chalupy a přípravu na její prodej.

Je pravdou, že servery pro přímý prodej vlastníky zabírají část trhu, proti tomu se nedá diskutovat. Využívají ji lidé, kteří si o sobě myslí, že celý proces zvládnou lépe a že tím ušetří peníze. Že dokážou práci udělat stejně kvalitně jako někdo kdo se jí věnuje na plný úvazek neustále se v ní vzdělává a sbírá zkušenosti. Proto beru tyto...

Tip pro ty co si chtějí zvýšit šance pro získání nájmu. Dnešní doba je specifická vysokou poptávkou po nájemních bytech. Je to způsobené dobrou kondicí ekonomiky a vysokými cenami nabízených bytů k prodeji. Nezřídka se mi stává že k jedné nabídce se mi sejde 15, 20, 30 poptávajících.