Blog

 

Aukce nemovitostí je skvělou příležitostí! RE/MAX prodal elektronickou aukcí již stovky nemovitostí. Mezi základní výhody prodeje nemovitosti formou elektronické aukce patří zejména flexibilita a vyšší dosažená prodejní cena. Jaké výhody tento systém přináší prodávajícímu?

Sezóna prodejů rekreačních nemovitostí začíná. Největší zájem kupujících každoročně přichází od dubna a kulminuje před příchodem léta. Průměrné ceny chalupy se od roku 2014 zvýšila o pětinu na více než milion korun za objekt.Přichází tedy ideální doba na vyklizení staré chalupy a přípravu na její prodej.

Je pravdou, že servery pro přímý prodej vlastníky zabírají část trhu, proti tomu se nedá diskutovat. Využívají ji lidé, kteří si o sobě myslí, že celý proces zvládnou lépe a že tím ušetří peníze. Že dokážou práci udělat stejně kvalitně jako někdo kdo se jí věnuje na plný úvazek neustále se v ní vzdělává a sbírá zkušenosti. Proto beru tyto...

Tip pro ty co si chtějí zvýšit šance pro získání nájmu. Dnešní doba je specifická vysokou poptávkou po nájemních bytech. Je to způsobené dobrou kondicí ekonomiky a vysokými cenami nabízených bytů k prodeji. Nezřídka se mi stává že k jedné nabídce se mi sejde 15, 20, 30 poptávajících.

Dosud platí, že některé banky zvládnou při refinancování navýšit jistinu i bez dokládání příjmů. Pomáhá totiž, že klient dosud řádně splácel. Tomu však další doporučení ČNB příliš nepřeje. Podle něj bude muset banka v takovém případě znovu posoudit klientovu schopnost splácet úvěr, může potřebovat i nový odhad ceny nemovitosti, zkrátka bude se...