Co je Home Staging

18.01.2023

Kvalita přípravy bytu na prodej je jedním z klíčových kroků, který rozhoduje o úspěch nebo neúspěchu prodeje. Hned na začátku je potřeba zmínit, že při mé přípravě nejde o to zkreslit skutečný stav nemovitosti. Jde o to zatraktivnit nabídku a ukázat potencionálním kupujícím, jak by mohl jejich nový domov vypadat. Ne každý má perfektní prostorovou představivost.

Home Staging je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu se Home staging zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet. Je to soubor opatření která ve výsledku zvýší prodejní cenu Vašeho bytu nebo domu.

Na příklady naší realizace se můžete podívat níže. Home Staging je vždy v rámci mých služeb pro Vás jako prodávajícího/pronajímajícího klienta.

Ze zkušenosti můžu říct, že dobře provedený Home-Staging může zajistit až o 250 000,- lepší prodejní cenu.

Řekněte sami který byt z obrázků níže by jste spíše navštívili......?