Elektronická aukce

14.06.2018

Aukce nemovitostí je skvělou příležitostí! RE/MAX prodal elektronickou aukcí již stovky nemovitostí. Mezi základní výhody prodeje nemovitosti formou elektronické aukce patří zejména flexibilita a vyšší dosažená prodejní cena. Jaké výhody tento systém přináší prodávajícímu?

Realitní trh 

stále vykazuje výrazně vyšší poptávku po určitém typu nemovitostí než je nabídka. To vede k tomu, že na jedinou nemovitost se ozve klidně i několik desítek potenciálních kupců. Prodat prvnímu, kdo se mi ozval a kdo přišel na prohlídku, by bylo ale poškození prodávajícího. Proto už dva roky pracujeme s vlastním systémem elektronické aukce.

3 základní výhody, proč spolupracovat se mnou a s RE/MAX a prodávat nemovitost pomocí našeho systému elektronické aukce:

NEJVYŠŠÍ MOŽNÁ CENA PRO PRODÁVAJÍCÍHO - systémem aukce se nám daří zásadně zvyšovat tržní cenu.

TRANSPARENTNOST - vše se koná dle jasných a závazných pravidel.

BEZ STAROSTÍ PRODÁVAJÍCÍHO - veškerý servis a aukce je v rukou VAŠEHO makléře. Vy jako prodávající nemusíte dělat žádné speciální úkony jen čeká na výsledek.

Elektronické aukce značně rozšířily možnosti úspěšného prodeje nemovitostí. Prodejce získává efektivní, rychlý a bezpečný prodej nemovitosti s jedinečnou možností získání co nejvyšší možné prodejní ceny. 

"Aukce používáme v případech, kdy o koupi nemovitosti jeví zájem více potenciálních kupců současně. Všichni dostanou možnost přijít na prohlídku v předem stanovené dny, kde zároveň dostanou informace o tom, jak aukce probíhá a jaké jsou její podmínky. Současně tímto způsobem dosahujeme vyšších cen než se dosahuje v přímém prodeji na volném trhu,"

Transparentní podmínky

Přesně stanovené termíny prohlídek jsou důležité jak pro kupující, tak prodávající. Na nemovitost se přijde podívat i několik desítek lidí. Forma klasických prohlídek by znamenala velkou časovou zátěž jak pro prodávajícího tak i makléře. Tímto způsobem je vše jednodušší a zároveň transparentní. Další výhodou je, že při elektronických aukcích nemusí a nejsou zájemci o nemovitost přítomni osobně. Aukce probíhá elektronickou cestou, která je pohodlná pro všechny zúčastněné. To samozřejmě nejsou jediné výhody tohoto způsobu prodeje nemovitosti. Ta totiž nemusí být vydražena jen za nejvyšší kupní cenu, ale roli mohou hrát i další podmínky, jako je termín zaplacení kupní ceny, platba hotově či hypotečním úvěrem, doba vystěhování a podobně.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak prodáme Vaši nemovitost a jaké všechny kroky jsem připraven pro Vás udělat, budu rád, pokud se mi ozvete.

Láďa Jandáček - Váš certifikovaný realitní makléř RE/MAX Reality Plus+