O výhodách elektronických aukcí 

14.06.2018

Aukce nemovitostí jsou skvělou příležitostí k prodeji nemovitostí. RE/MAX jich díky aukcím prodal již stovky. Hlavními výhodami aukcí je zejména flexibilita a slušná šance dosáhnout vyšší prodejní ceny. Jaké další výhody tento systém přináší prodávajícímu? Čtěte!

Aktuální situace na realitním trhu 

I dnes platí, že je poptávka po určitém typu nemovitostí vyšší než nabídka. Na nabídku jedné nemovitosti se tak ozývá i několik desítek potenciálních kupců. Prodávající tedy může jásat. Ovšem, prodat svoji nemovitost prvnímu, kdo dorazil na prohlídku, by nebylo výhodné ani správné. Proto už dva roky pracujeme s vlastním systémem elektronické aukce. Proč se vyplatí prodat nemovitost se mnou a s RE/MAX pomocí elektronické aukce? 

Existují 3 hlavní výhody:

  1. Nejvyšší možná cena pro prodávajícího
    Systémem aukce se nám totiž daří zásadně zvyšovat tržní cenu Vašeho majetku! 
  2. Transparentnost
    Vše se děje dle jasných, závazných a předem stanovených pravidel. 
  3. Bezstarostnost
    Veškerý servis je v rukou Vašeho realitního makléře. Nemusíte se tedy o nic starat, a pouze čekáte na skvělý výsledek. 

Elektronické aukce tak značně rozšířily možnosti úspěšného prodeje nemovitostí.

"Aukce používáme v případech, kdy o koupi nemovitosti jeví zájem více potenciálních kupců současně. Všichni dostanou možnost přijít na prohlídku v předem stanovené dny, kde zároveň dostanou informace o tom, jak aukce probíhá a jaké jsou její podmínky. Současně tímto způsobem dosahujeme vyšších cen než se dosahuje v přímém prodeji na volném trhu."

K transparentním podmínkám

Při prodeji nemovitosti je nutné hned z kraje přesně stanovit data a časy prohlídek jak pro kupující, tak prodávající, protože není výjimkou, že si chce nemovitost prohlédnout i několik desítek lidí. Řád je tedy potřeba. Ovšem i poté by tato forma klasických prohlídek znamenala velkou časovou zátěž jak pro prodávajícího, tak i makléře. Při elektronických aukcích však zájemci nemusí přijít osobně - vše probíhá elektronickou cestou, která je pohodlná a časově úsporná pro všechny zúčastněné

Tím výčet výhod zdaleka nekončí. Nemovitost nemusí být vydražena "jen" za nejvyšší kupní cenu, ale mohou ji ještě dodatečně ovlivnit i další faktory, jako je například termín zaplacení kupní ceny, platba hotově či hypotečním úvěrem, doba vystěhování a další.

Ozvěte se mi, pokud se chcete dozvědět více o tom, jak dobře dokážeme prodat Vaši nemovitost a co vše jsem připraven pro Vás udělat. Na Vaše zprávy se budu velmi těšit.


Láďa Jandáček - Váš certifikovaný realitní makléř RE/MAX Reality Plus+