Jak podepsat kupní smlouvu v klidu a pohodě

27.08.2019

Včera jsme s klientem podepisovali smluvní dokumentaci rovnou k jeho dvěma nemovitostem - k chalupě u Roudnice nad Labem a k bytu v Praze na Žižkově. Oba podpisy se vedly v dobré náladě, v klídku a příjemné atmosféře. Z takového průběhu mám vždycky radost. Důvodů, proč všechno proběhlo tak hladce, bylo hned několik. 

>> Tak především - prodej nemovitostí proběhl a dopadl dle očekávání. Už od začátku jsme tedy měli s prodávajícími vyjasněno, co lze očekávat a co je tak zvaně "mimo mísu". Očekávání a naděje tak byly optimistické, ale také reálné.

 >> Zároveň byli jak prodávající, tak i kupující rozumní lidé, kteří jsou schopni naslouchat a jednat konstruktivně.

>> Třetí příčinou pohody a úspěchu - a na té si dávám vždy obzvlášť záležet - je, že většinu důležitých podmínek prodeje vyladím již v rezervační smlouvě. Není proto neobvyklé, že u tvorby této rezervační dohody proběhne více telefonátů a emailů, než u samotné kupní a úschovní smlouvy. Je to však velmi důležité.

 >> Navíc již několik let spolupracuji stále se stejnými a prověřenými právníky již několik let, díky čemuž tvoříme sehraný a dobře fungující tým. Přesně a s jistotou tedy vím, co a jak připravit pro zajištění bezpečného a hladkého průběhu celé transakce. 

Jsem vděčný za to, že mohu pracovat s tak skvělými lidmi a profesionály, a díky tomu poskytovat tak skvělou a hodnotnou službu pro lidi, kteří mě a mému týmu s důvěrou svěří prodej či pronájem svého bytu. 

Ladislav Jandáček 

#prodejbytu hashtag#prodejdomu hashtag#qara hashtag#bydlení hashtag#ladislavjandacek