Výhoda když prodáváte v lokalitě

20.10.2016

Za posledního půl roku jsem prodal 3 byty v okruhu tři sta metrů od Stanice metra Skalka. Každy byt byl samozřejmě trochu jiný, ale právě to že je spojoval poměrně malý rádius mi poskytlo několik výhod. Tou hlavní byla znalost lokality a cen za které je reálné dobře prodat.

Další nespornou výhodou, pokud prodávám více podobných bytů v úzkém okruhu je, že poptávajícího kterému se líbí jeden byt, ale při prohlídce si vyhodnotí že to není to pravé ořechové, můžete vzít na byt druhý. Je tu poměrně vysoká pravděpodobnost, že druhý byt může splňovat požadavky které nesplňoval ten první. Je to moje oblíbené řeřešení výhra x výhra. Kupující nemusí kontaktovat jiného makléře, nemusí čekat různě dlouhou dobu na prohlídku v nějakém pořadníku. Prodávající má na druhou stranu větší šanci prodat za požadovanou cenu.  Vše jde hladce a svižně ke spokojenosti všech stran.

Hodně přímých prodejců má za to že umí prodat svůj majetek stejně dobře jako profesionál, který se tomu věnuje x hodin každý den. V dnešní situaci přetlaku poptávek a nízkých úrokových sazeb je hodně majitelů schopno prodat. Otázkou je jestli prodají opravdu za nejlepší cenu.

Ladislav Jandáček