Výhody prodeje bytu ve známé lokalitě

20.10.2016

Za posledního půl roku jsem prodal hned několik bytů v okruhu 300 metrů od stanice metra Skalka. Každý z nich byl samozřejmě trochu jiný, ale právě to, že je spojoval poměrně malý rádius, mi poskytlo několik výhod. Především to, že jsem lokalitu znal, a také ceny, za jaké se zde nemovitosti prodávají. Ale co dál?

Další nespornou výhodou bylo, že pokud se zájemce o koupi bytu nezamiluje do prvního z nich, můžete ho bez větších přesunů a komplikací vzít na prohlídku druhého bytu. Pravděpodobnost, že druhý byt už požadavky splňovat bude, je vysoká. 

Takové řešení je pro mě jasná výhra pro obě strany. Kupující nemusí kontaktovat jiného makléře a nemusí čekat různě dlouhou dobu na prohlídku v nějakém pořadníku. Prodávající má na druhou stranu větší šanci prodat za požadovanou cenu.  Vše jde hladce a svižně ke spokojenosti všech stran.

Mnoho přímých prodejců bytů, tedy jejich vlastníků, má za to, že umí prodat svůj majetek stejně dobře jako profesionál, který se tomu věnuje několik hodin každý den. V dnešní situaci přetlaku poptávek a nízkých úrokových sazeb je hodně majitelů skutečně schopno nemovitost prodat. Otázkou ovšem je, jestli prodají opravdu za nejlepší cenu.

Ladislav Jandáček