Prodej rodinného domu v Poličanech, 

u Živohoště

Novinka v nabídce za 6.900.000,-

Dnes vám chci představit zděný dům 6+kk v Poličanech, které leží 9 km od Nové Živohoště. Dům byl kolaudován na začátku roku 2022 a dosud užíván jako chata. Napojený je na elektřinu i obecní vodu. Pozemek o celkové výměře 1209 metrů čtverečních leží na klidném místě kousek od Trapistického kláštera z roku 2008. Čekají Vás zde fotky okolí, domu, plánek s rozměry i 3D prohlídka.


Klíčové Vlastnosti

¤ podlahová plocha 132m2 + terasy

¤ novostavba- kolaudace 2022

¤ 6+KK

¤ hezké a klidné místo

¤ obecní voda a elektřina

¤ pozemek 1209m2

¤ 9km do Nové Živohoště


Fotogalerie - dům a okolí


Lokalita

V okolí najdete množství Lesů, polí a luk.  Asi 18 minut pěšky od domu je vyhlídka Psané skály, která shlíží na rameno Vltavy. Přímo v Poličanech je Trapistický klášter, který je otevřen veřejnosti a možnosti dalších různých výletů je tu opravdu hodně. Nejbližší zastávka autobusu od domu je 1,6 km což je 3 minuty autem, 7 minut na kole nebo 34 minut pěšky. Nejbližší nákup uděláte v Křečovicích, nebo na Nové Živohošti. 

První písemná zmínka o Poličanech, které jsou součástí obce Křečovice je z roku 1561. Stávalo zde sídlo rytířů Křečovických z Křečovic, kteří založili zdejší kostel. Za druhé světové války byly dokonce zcela vysídleny včetně okolních osad a oblast využívána pro cvičení jednotek německé armády. Zajímavé informace o historii se dozvíte zde na stránkách obce.

Křečovice proslavilo mimo jiné i natočení filmu Jiřího Menzla podle scénáře Zdeňka Svěráka "Vesničko má, středisková". Což jsem já osobně nevěděl a to ten film mám rád. Ale žádný nabouraný sloup "Pražáka" jsem neviděl.


Fotogalerie - vnitřní prostory


O domě

Dům je umístěn z části na svahu. Díky tomu byl vystavěn do 3 podlaží. Lze ho využívat jak pro rekreaci, tak i pro trvalé bydlení. O vytápění se nyní stará masivní krbová vložka. Na plánek s rozměry a dispozicí se můžete podívat níže, nebo si ho i stáhnout. Dům je cihlový s plastovými okny a dveřmi. Na zemi jsou plovoucí podlahy. Na střeše je pálená taška. Dispozice 6+kk a dvě koupelny nabízí dostatek prostoru pro větší rodinu, nebo větší počet rekreantů. To vytváří docela zajímavé podmínky pro případný následný pronájem tuzemským turistům. Pronájem chat a chalup nabyl na oblibě hlavně v posledních letech. 

Jak jste si všimli na fotkách, dům je téměř dokončen. Chybí položit podlahy ve dvou pokojích, některé parapety, dořešit kuchyni. K tomu se bohužel již bývalý majitel a stavitel nedostal. K trvalému bydlení by bylo třeba rozvést topení do všech pokojů s napojením na krbovou vložku a případně elektrický kotel. Technickou dokumentaci sem doplním jakmile ji budu mít z úřadu k dispozici.

Myslím, že tuto nemovitost ocení hlavně ten, kdo chce trávit čas na klidném místě daleko od přeplněných městských ulic. Nebo ten kdo využije potenciálu vyhlášené rekreační lokality a pojme to jako investici ke krátkodobým pronájmům. 


Dispoziční plánek

Zde jsou plánky k domu. Ten s rozměry máte možnost si stáhnout níže.


Virtuální prohlídka


Informace o nemovitosti

PRODEJ

Typ: rodinný dům, rekreační objekt

Dispozice: 6+kk

Příslušenství: technická místnost, terasy, zahrada, přístavky

Adresa: Poličany, Křečovice

Vlastnictví: Osobní

Stav: Novostavba

Umístění: polosamota

Konstrukce: Cihlová

včetně služeb, včetně provize RK

Plocha pozemku: 1209 m2

Plocha podlahová: 132 m2

Počet místností: 6

Počet koupelen: 1

počet toalet: 1

Počet pokojů: 1

Počet NP: 1

Počet PP: 0

Garáž: ano

Typ objektu: patrový

Voda pitná obecní, 220V, elektřina

Silnice,

Kontaktujte mne


Ke stažení


Poděkování

Na přípravě se podílelo více lidí a tady je mé poděkování.

  • Majitelům za důvěru
  • Yvoně Žerebné za to co mne naučila 
  • Danu Galbovi za fotky a Video
  • KUULA za 3D sken
  • Stanislavu Všetečkovi za vyklizení a úpravu zahrady