Jak v dnešní době získat pronájem?

08.01.2018

Nabízím pár užitečných tipů pro ty, co chtějí zvýšit své šance pro získání dobrého nájmu. Dnešní doba je totiž specifická vysokou poptávkou po nájemních bytech. Kromě dobré kondice ekonomiky je to způsobeno také vysokými prodejními cenami nabízených bytů. Nezřídka se mi tedy stává, že o jedinou nabídku stojí hned 15, 20 či dokonce 30 poptávajících!

Díky tomu, že je poptávajících dostatek, si majitelé mohou doslova vybírat, a na nájemce mají stále vyšší a přísnější požadavky. Proto právě teď se více než jindy hodí vědět, co je pro takového majitele bytu rozhodující a co u ideálního nájemce očekávají. Podle mne a mých dosavadních zkušeností mají pronajímatelé priority postavené takto:

1. Spolehlivost nájemce

2. Cena, za kterou jsou ochotni byt pronajmout

3. Délka trvání nájmu (delší jsou preferovány)

4. Další faktory - vlastnictví zvířat, možné spolubydlení atd. (většina těchto věcí majitele spíše odrazuje)

Ze své praxe vím, že se často vyplatí pobídnout majitele k tomu, aby si vybrali právě Vás. Mé doporučení tedy je sehnat si doporučení a reference od předchozích pronajímatelů. Ideálně dodejte i kontakty, aby si je majitel mohl v případě potřeby ověřit. Reference Vám pomohou Vám zvýšit svoji šanci na získání nájmu tím, že zvýšíte svoji důvěryhodnost, která je pro majitele prioritní. Dle výčtu priorit výše je právě toto mnohem silnějším argumentem než nabídka vyšší ceny, do které se při současných cenách logicky žádnému nájemci moc nechce.

Věřím, že Vám tyto rady pomůžou. Vyjde to!

Láďa Jandáček