"Koupím byt v této lokalitě" - odpovídat či ne?

07.11.2016

Takových lístečků jsme do svých schránek všichni dostali bezpočet. Případně jsme je našli přišpendlené na nástěnce ve vchodě či rovnou výmluvně nalepený na dveřích. Napadlo vás, kolik by byli jejich autoři ochotni nabídnout za Váš byt? A co dalšího se bude dít, až jim zavoláte?

Zcela jistě se bude chtít druhá strana domluvit na prohlídce bytu. Předpokládejme, že se na ní domluvíte. Člověk, který dorazí, bude působit příjemně - či alespoň normálně, a samozřejmě si bude si chtít udělat pár fotek na mobil pro manžela/manželku. 

No a za pár dní zjistíte, že na některých realitních serverech vesele lítají fotky vašeho bytu s nabídkou k prodeji. Právě jste se potkali s "realitním zprostředkovatelem" který hájí bezvýhradně pouze své zájmy, pracuje bez smlouvy... a pravděpodobně i bez morálky. Teď Vás čeká snaha zrušit inzerci a "dohonit" a dotyčného "kupce". Bude Vás to stát nějaký čas a trošku či více nervů. 

Netvrdím, že ve  100 % případů dávají lístečky do schránek vykukové, ale procento opravdových zájemců nebude obecně velké. Pokud by jste uvažovali i tak že prodej svého majetku, a hodlali se svěřit do péče takovému zprostředkovateli, vzpomeňte si, co bylo na začátku vaší spolupráce. Byla to přeci lež. Jak si můžete být jisti, že byla poslední?