Koupím byt v této lokalitě....

07.11.2016

Také jste dostali do schránky lísteček s tímto nadpisem? Nebo jste ho našli na nástěnce nebo nalepený na dveřích? A napdlo vás kolik by byl schopný dotyčný nabídnout za váš byt? Co pravděpodobně nastane když zvednete telefon a zavoláte....

Pravděpodobně to vezme někdo kdo se bude chtít přijít podívat na byt fyzicky. Tak si domluvíte schůzku. Osoba příjde, bude vypadat normálně, bude příjemná (pravděpodobně). Bude si chtít udělt pár fotek na mobil (pro manžela/manželku). No a za pár dní zjistíte že na některých realitních serverech vesele lítají fotky vašeho bytu s nabídkou k prodeji. Právě jste se potkali s "realitním zprostředkovatelem" který hájí hlavně svoje zájmy, pracuje nevýhradně, bez smlouvy a pravděpodobně i bez morálky.  

Teď Vás čeká nahánění inzerce a dotyčného "kupce" aby se to stáhlo. Bude Vás to stát nějaký čas, trochu nervů. S podobným lístečkem se už potkal skoro každý koho znám. Netvrdím že 100% z nich dávají do schránek vykukové, ale procento opravdových zájemců nebude velké. Pokud by jste uvažovali i tak že prodej svého majetku svěříte do péče tomuto zprostředkovateli, vzpoměňte si co bylo na zažátku vašeho vztahu. Byla to přeci lež. Jak si můžete být jistí že nebyla poslední?