Statistika poptávek z Facebooku

01.12.2020

Nájmy - moje statistika poptávajících z FB od 1.8.2020 - 1.12.2020 📉 a než se do mne pustí ti co mají zábavu sedět u PC a prudit, místo toho, aby dělali něco kloudného, tak chci říci, že je na FB spousta slušných a normálně vychovaných lidí/nájemníků. Jen mi přijde, že jich je menšina. Názory té většiny si pravděpodobně přečtete v komentářích :)) mrk, mrk, humor


FB skupiny ohledně nájmů generují mnohokrát více poptávek, než realitní servery. Zejména z důvodu "ušetření" provize. Konkrétně to u mne bylo 223 poptávek na 8 bytech a z těch jsem domluvil 178 prohlídek.

z těch 178 prohlídek:

  • 52 nepotvrdilo, že přijdou v den prohlídky a prohlídka se automaticky zrušila - Fakt stačí napsat smsku, že nepřijdu, než dělat mrtvýho brouka.
  • 47 (26%) nepřišlo PO POTVRZENÍ - tedy ráno potvrdím a pak už ticho po pěšině. Člověk stojí před domem jako trubka a zbytečně. Jasně jsou mnohem těžší zaměstnání než to mé, ale našel bych si lepší zábavu. Například dost špatně hraju na kytaru tak bych cvičil.

Takže 79 zájemců přišlo na prohlídku a z nich:

  • několik( jednotky) napsali 10 minut po termínu, že přijdou za půl hodiny - slušnost 0 bodu nečekal jsem - započítal jsem je už do těch 47
  • cca 30% přišlo bez omluvy pozdě... tady to číslo, přiznávám, neumím moc měřit. Podle mne je to každý druhý, protože se trochu vytrácí slušnost poslat alespoň smsku, ale nebudu tak přísný.
  • 4 byli úplně opilý to se snadno pamatuje,... takže nic
  • 17 nemělo na kauci (1 nájem) takže taky nic

Zbývá 58 lidí, 

kteří dorazí v normálním stavu a mají na nájem v mém případě na 8 bytů (7,25 člověka na byt). Někomu se to nelíbí, někdo se tam nevejde, někdo nesplňuje požadavky majitele. To je běžný.

Jenže pak zjistíte že 30% poptávajících nájmu na FB přímo u majitele se kterými jsme se dostali do fáze, kdy jsme je chtěli vzít mělo víc jak 3 exekuce. Smutným rekordmanem byl chlapík s 21 zápisy. 

Jednoduše se hřeší na to, že majitelé si zájemce neprověřují a následně raději možná raději odepíšou ztrátu, než aby věc řešili.

Tímto příspěvkem nabádám k opatrnosti a ještě jednou říkám, že nejsou všichni poptávající z FB špatní. Jen je třeba být obezřetný a v této nelehké době ještě o mnoho více. Jako dalo mi vážně dost práce to spočítat, tak snad to k něčemu bude. Kdyby byl alespoň jeden majitel po mém článku opatrnější tak to stálo zato. Teď jdu na prohlídku, ale kytaru beru s sebou kdyby něco :)

Pevné nervy

Ladislav Jandáček😉
#najem #byt #statistika #praha #a #okolí #ladislavjandacek #makler