Jak nedostat nejlepší cenu aneb nabídka jedné nemovitosti více RK je na škodu

07.04.2017

"... pošlu vám fotky, klidně si to nabízejte, ale provizi neplatím" .... Poměrně častý "argument" majitelů telefonujícímu makléři. Kam to jednoznačně povede Vám ukážu v dnešním článku.

Zdá se to logické .... ať se ty realitky ukážou, já chci XY a oni ať se posekají co je mi do toho kolik si kdo vyjedná provizi. Co to, ale ve skutečnosti znamená?

  1. Vytvořili jste konkurenční prostředí mezi makléři. Makléři se budou snažit prodat co nejrychleji. Nepůjde jim o cenu, ale o čas a ve chvíli, kdy v rámci slevového boje se dostanou na neúnosnou hranici. .... na koho budou tlačit? ... Kupující to nebude, to si buďte jistí.
  2. Makléř je podnikatel, a jako takový musí zvažovat rizika investic. Pokud pravděpodobnost, že nemovitost neprodá právě on je nízká..... jaké prostředky a čas bude do prodeje investovat? Žádné nebo nízké. Takový "makléř" pak má spoustu neex nabídek a sází na množství...ničemu se nevěnuje.   
  3. Nikdy za nemovitost nedostanete více a to ani v případě, kdy bude o koupi enormní zájem. Poptávka se roztříští mezi makléře a kupující mají opět volné pole k vyjednávání směrem dolů. Vy nemáte pak nakonec téměř žádnou představu o skutečné prodejní ceně. 
  4. Prezentace vlaje na netu jako "vietnamské tepláky ve větru". Prezentace se díky konkurenčnímu boji záhy začne rozcházet v důležitých faktech. Takovou pak zájemci začnou přehlížet, nebo jejich tlak na cenu bude o to vyšší. Obraz za tisíc slov, tak se pokochejte jednou takovou...

Zkuste si prosím odpovědět v roli kupujícího

  • kolik mě to vlastně bude stát?
  • z jaké částky budu platit daň z nabytí?
  • jak je to vlastně velké?
  • jak je to s tou energetickou náročností?
  • a kolik má ten barák vlastně pater? :))

Podobných inzerátu najdete na internetu jistě víc. Otázka na Vás jestli Vám tenhle způsob dává smysl. Klidně mi napište svůj názor.